אמנות מדיה חדשה

המחלקה לאמנות מדיה חדשה במוסררה יוצרת במרחב בין מדיות שונות ועסוקה בחיפוש אחר חיבורים חדשים בין אמנות לטכנולוגיה, בין האישי לחברתי ובין האמן לקהל החווה את יצירתו. מסלול המחלקה מאפשר, במהלך שלוש שנות לימוד, פיתוח יכולות טכניות ורעיוניות תוך שילוב תחומים רבים, ושימת דגש על נקודות ההשקה ביניהם: וידאו, סאונד, מיצב, אלקטרוניקה, תכנות, יצירה ברשת ועוד. הלימודים מתקיימים באווירה ייחודית של שכונת מוסררה בירושלים ותוך מתן דגש על התפתחות אישית ומקצועית מותאמת לכל סטודנט.ית.

הירושלאב – מעבדת אינטראקציה אמנותית ראשונה מסוגה בארץ מספקת לסטודנטים מרחב טכנולוגי אומנותי ייחודי בו הם יכולים לחקור ולהתנסות בחיבור בין טכנולוגיות חדשניות ליצירה אומנותית פורצת דרך. בוגרי המחלקה יסיימו את תכנית הלימודים בעלי תפיסה ביקורתית ורעיונית מגובשת ולאחר שרכשו כלים טכניים ליצירה מגוונת ועשירה. בתום הלימודים יוכלו בוגרי המחלקה להשתלב בעבודה מקצועית במגוון תחומים כמו גם להפוך ליוצרים חדשניים בתחומי האמנות מדיה-חדשה.

הלימודים מיועדים לאנשים המעוניינים לפתח יכולות טכניות בתחומי האמנות מדיה-חדשה ולחברן לעשייה חברתית ואמנותית, לבעלי אוריינות מחשבים ולבעלי יכולת עבודה עצמאית לצד עבודה בקבוצה. התכנית יכולה להתאים גם לאמנים ויוצרים המעוניינים להתפתח בתחומי האמנות מדיה-חדשה או לבעלי ניסיון טכנולוגי המעוניינים לחבר ידע זה לעשייה יצירתית.

ידע מוקדם אינו נדרש, כלל הלימודים בקורסים של המחלקה מתחילים מהיסודות של החומר הנלמד.
מרצי המחלקה לאמנות מדיה-חדשה הם אמני ניו-מדיה פעילים ומאנשי המקצוע המובילים בישראל.

"במוסררה הרגשתי שנותנים לי למצוא את קומבינציית המדיומים הייחודית שלי, מפרגנים לי את הכלים והחללים לבצע וליצור ביד נדיבה ותומכת, מעודדים אותי להתפרע, להתנסות, לא לתת הגדרות ולא ללכת על בטוח. הכל בוייב רגוע, בגובה העיניים ובכנות פשוטה ואישית.
במחלקה לאמנות מדיה חדשה התפוגג הפחד הטכנופובי שלי, וזה אפשר לי לחשוב קדימה ביצירה שלי ולהתפרנס יפה גם בסיום הלימודים." – אושר בן יהודה, בוגרת המחלקה

"מוסררה גרם לי להבין ולהרגיש שאני חלק מקהילה שיוצרת יחד ומפתחת אחד את השני. במחלקה לאמנות מדיה-חדשה למדתי לחבר בין דיציפלינות, קיבלתי סל כלים וידע טכני-אומנותי רחב ממנו יצרתי יש מאין." – יוסף משיח, בוגר המחלקה

x